Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

27/06/2019

Beachvolejbalový turnaj SŠ

27/06/2019 | By |

Ve čtvrtek 30. 5. se 24 pražských středoškolských týmů utkalo v beachvolejbale v rámci POPRASKu. Turnaje se zúčastnil i tříčlenný tým prvaček z GOPu, tvořen Barborou Karbanovou a Adélou Kesslerovou z 3.S a Ivanou Měchurovou z 1.A.

Celé klání započalo zápasy ve tříčlenných skupinách, kde se našimi prvními soupeři staly VOŠ Podskalská a SPŠS J. Gočára. Hrálo se na dva sety do 11 bodů, namísto obvyklých 21, což nás hned na začátek mírně rozhodilo. Náš tým, sladěn do červených dresů, se však nakonec skupinou prodral bez jediného prohraného setu.

Díky prvenství ve skupině jsme se v play off dostaly do horního pavouka, tedy rovnou do
osmifinále. V prvním zápase play off jsme v nelehkém boji překonaly budoucí policistky ze SPŠ MV. Postoupily jsme tedy do čtvrtfinále, kde nás čekalo Gymnázium Nad Kavalírkou. Zápas se ze začátku zdál být vyrovnaný. Soupeřky však využily naší pozdější slabší chvilky, tudíž jsme ze zápasu odešly jako poražené. Zpětně jsme se sice jednohlasně shodly, že náš výkon v tomto zápase nebyl úplně stoprocentní, ale nic už jsme nezmohly.

Celkově se tedy tým GOP umístil na krásném 5. místě z 24. Možná zprvu páté místo nezní
příliš lichotivě, avšak vzhledem k tomu, že jsme na turnaji patřily k nejmladším, je pro nás velikým úspěchem. Alespoň víme, že je stále co zlepšovat. Budeme tedy usilovněji trénovat a příští rok se pokusíme vybojovat ještě lepší umístění.

Adéla Kesslerová, 3.S