Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

20/12/2015

Columbella na předvánočním soustředění na Sázavě

20/12/2015 | By |

Vánoční program jsme pilovali na novém místě, neboť náš oblíbený objekt se letos rekonstruuje. Vrátit se tam budeme moci až zase na jaře, při přípravě letního koncertu.

Letošní soustředění bylo nadobyčej úspěšné. V hotelu Kormorán ve dvojité vesnici Lštění-Zlenice na břehu Sázavy nedaleko Čerčan jsme trénovali vánoční program po tři dlouhé a velmi výživné dny. Všichni nově přišedší muzikanti se osvědčili. Máme dvě nové sopranistky, jedna z nich perfektně improvizuje na flétnu, jednu novou altistku, která hraje na mnoho nástrojů, např. na ukulele, dva basy, skvělé muzikanty, jeden je kytarista a druhý, držte se, saxofonista. Tak se nám báječně obohatil nástrojový aparát, po večerech se jamovalo ostošest. S několika klavíristy, kytaristy, ukulelistkami, flétnistkami, též se saxofonem a basou to prostě šlape. Zpěváků se sešlo skoro třicet, což je celkem úctyhodné množství. Připravili jsme také docela rozsáhlý program, od baroka po současnost, od amerických spirituálů po africké písně, od amerických autorů až po ty ruské, koledy a vánoční písně ze všech světa koutů nevyjímaje. Dohromady 25 skladeb. Náročná třídenní práce se sborem mě naplnila nadějí a optimismem.

Kéž bych tento pozitivní pocit získala i při našem koncertě v kostele Na Prádle. Zveme Vás srdečně. V úterý 22. 12. 2015 od 18:00.

vanoce_2015Michaela Šreinová