Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

01/07/2019

DOPORUČOVÁNÍ KNIH A ČTENÍ V KNIHOVNĚ

01/07/2019 | By |

V odpoledních hodinách se někteří studenti společně s panem profesorem
Bořkovcem a paní profesorkou Krupovou sešli v knihovně a užili si krásné odpoledne s knihami a příběhy spojenými s nimi. Někteří studenti si přinesli své knihy, aby je mohli svým spolužákům doporučit. Pan profesor přinesl například knihu Prima sezóna od J. Škvoreckého, ze které nám přečetl úryvek a také nám stručně pověděl, o čem vypráví. Já tuto knihu začala před nedávnem číst a zatím vypadá doopravdy dobře. Také jsme si povídali třeba o nové knize od J. Rudiše, která se jmenuje Český ráj. Tu vám všem také doporučuji, protože je podle mě skvělá a stojí za přečtení. Určitě na příští akci v knihovně dorazte, i pokud nebudete mít žádnou knihu, co byste chtěli ostatním doporučit, a pokud nějakou takovou máte, vezměte ji s sebou a můžete nám ji představit. Od ostatních také určitě dostanete spoustu tipů na dobré knížky a užijete si to stejně dobře, jako my.

Matilda Svobodová, 1.S

Poznámka učitele (P.B):
Čtvrtek: Osmnáctiletá studentka 5.S doporučuje ve školní knihovně román Jaroslava Rudiše Český ráj. Čtrnáctileté studentky 1.S ji poslouchají a – jak se mi zdálo – z ní nespouštějí oči.

Pátek: 1.S píše test z mluvnice. Autorka výše uvedeného článku je dříve hotova a ptá se, jestli si může zatím číst. Procházím mezi lavicemi a ptám se jí, co čte. „Český
ráj,“ odpovídá. „Vypadá to zatím dobře.“

Poznámka učitelky (P.K.):
Těchto příjemných setkání bylo během roku několik a příští rok v této aktivitě chceme pokračovat. Kupříkladu první setkání v září se bude věnovat doporučování četby k maturitě. Jste srdečně zváni!