Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

16/06/2017

Exkurze do Berlína

16/06/2017 | By |

Ve dnech 6. a 7. června navštívily třídy 2.A a 3.A hlavní město Německa, Berlín.

Po brzkém ranním odjezdu a pospávání cestou v autobuse jsme kolem poledne dorazili do Berlína. Doprovázeni jsme byli profesorkami Voršilkovou, Kratochvílovou a Brodinovou a také skvělým průvodcem – panem Antonínem, který nás zaujal zajímavými znalostmi o viděných památkách.

První den našeho výletu jsme si stihli prohlédnout pozůstatky Berlínské zdi, most Oberbaumbrücke přes řeku Sprévu nebo televizní věž a světoznámou Braniborskou bránu, tj. největší dominanty Berlína.

Jeden z našich nejzajímavějších a zároveň nejsilnějších zážitků byla návštěva památníku obětem holocaustu, kde jsme dokonce měli možnost nahlédnout do tragického života některých obětí.

Po obědě, během kterého si většina z nás pochutnala na německé specialitě „Currywurst“, jsme měli možnost navštívit budovu Říšského sněmu. Dostali jsme se až úplně nahoru do skleněné kupole, ze které jsme mohli obdivovat Berlín až do veliké dálky. Tuto chvíli nám narušil silný, ale naštěstí krátký déšť. I přes špatné předpovědi na dva dny našeho výletu to byl jediný moment, kdy nesvítilo slunce a nebylo příjemné letní počasí.

Po ubytování a vydatné snídani jsme vyrazili na Muzejní ostrov, na kterém jsme se vydali do Pergamonského muzea, kde nás uchvátila starověká architektura v čele s Ištařinou branou z Babylonu či Trhovou branou z Milétu. Dále se zde nacházelo mnoho asijského a islámského umění v podobě nejrůznějšího nádobí, fresek, mozaik či koberců.

Zbývající čas jsme vyplnili návštěvou dvou důležitých míst Berlína, náměstí Alexanderplatz a výstavní třídy Kurfürstendamm, zakončené známou ruinou kostela Gedächtniskirche. Samozřejmě jsme nezapomněli na krátký nákup na doplnění šatníku i drobných suvenýrů s typickými berlínskými motivy. Díky tomuto závěru jsme mohli poznat atmosféru té současné, moderní metropole – Berlína.

Chtěli bychom poděkovat všem třem paním profesorkám za příjemnou atmosféru během celého zájezdu, panu průvodci Antonínovi a všem dalším, kteří nám zařídili tento nezapomenutelný výlet, který nás dokázal poučit a pobavit zároveň.

Carolin Wutzová a Lukáš Rychetský, 3.A