Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

24/06/2015

Gala koncert Columbelly

24/06/2015 | By |

Letošní červen strávený ve víru sborového života byl nadobyčej příjemný. Bylo krásně, slunce svítilo. I ve Šlovicích na soustředění. Konstatovali jsme, že intenzivní nácvik těsně před hlavním koncertem, pořádaný v tak harmonickém prostředí, v nejkrásnějším období roku a v tak perfektním kolektivu prostě nemá chybu. Letos jsme se museli – rádi – přizpůsobit časovým možnostem našeho oblíbeného miniautobusíku, a tak jsme soustředění načali už v pátek 5. června ráno ve školní hudebně.
Po první velice výživné zkoušce jsme se přesunuli do RZ Nad Starým mlýnem, kam za námi postupně dojel zbytek osazenstva…, jen co udělali zkoušky, odevzdali práci, ukončili směny apod. Soustředění bylo náročné, a to nejen po hudební stránce. Rozhodně ale stálo za to. Výsledky našeho společného snažení mohou dokonale posoudit návštěvníci gala koncertu Columbelly v kostele sv. Jana Křtitele Na Prádle, který uzavřel jubilejní patnáctou sezónu smíšeného sboru Gymnázia Oty Pavla. Koncert byl veden tentokrát spíše ve světském ladění, bylť totiž koncipován jako narozeninový dar Praotci. Columbella zároveň zúročila 110. výroční narození Voskovce a Wericha, zařadivši širší výběr písní Osvobozeného divadla. Moc pěkně vyšli např. Tři strážnici pod pomyslnou taktovkou Barunky B. zazpívaní v miniaturním obsazení významných a zasloužilých členů sboru. Celé vystoupení mělo moc příjemnou atmosféru, neboť co se dalo zkazit, zkazili jsme hned v první písni.

columbella_kostel2

Tím se Columbella uvolnila a dál už to šlo jako po másle. V repertoáru zaznělo několik premiér, například některé spirituály, africký otčenáš Baba yetu, klavírní etuda K. Slavického ve skvělém podání M. Šefčíka, hned dvě různá Only you, skladba J. Sibelia a další. Účast byla mimořádná, publikum vřelé, květin hromady. Musím ale přiznat, že nás trochu mrzí nezájem ze strany školy. Kdyby nedorazila obětavá paní ředitelka s květinou, dvě hodné profesorské duše a několik posledních věrných studentů a bývalých členů, koncert Columbelly by vůbec nevypadal jako školní akce… Kde je ten údajný kolektivní, přátelský, až rodinný duch naší školy???

Michaela Šreinová