Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

15/05/2018

Goethe-Zertifikat B1 – dá se to zvládnout!

15/05/2018 | By |

Letos poprvé se do přípravy na mezinárodní certifikát pustili i žáci čtyřletého studia. Chtěly bychom Vám sdělit své zkušenosti, neboť zkoušku zvládli všichni úspěšně!

Studenti se na zkoušku připravovali hlavně na semináři z němčiny, kde zkoušeli vypracovávat
ukázkové testy, ale také v řádných hodinách němčiny. Klíčová byla samozřejmě i domácí příprava. Škola zapůjčila studentům materiály pro úspěšné zvládnutí dané zkoušky. Zkouška se skládala za čtyř částí: ústní, písemné části, poslechu a porozumění textu. „Hlavně s písemnou částí nám velice pomohla paní profesorka Voršilková. Vždy nám naše práce opravila a upozornila nás na jejich nedostatky,“ říkají studentky 4.A. Paní profesorce Kratochvílové děkují za skvělou pomoc a podporu studenti 6.S. Dále upozorňují na to, že pro vysokou úspěšnost je důležité číst pravidelně německé texty. „K ústní části je žádoucí si doma připravit všechna témata, která by se mohla u zkoušky vyskytnout.“ „Možná témata jsou k dohledání na internetu nebo v doporučené literatuře,“ dodávají. Všichni žáci, kteří se zkoušky letos zúčastnili, ji úspěšně složili.

Goethe-Zertifikat má mnoho výhod, například uplatnění místo profilové maturity nebo možné využití v budoucím zaměstnání.

Takže vy, milí čtenáři, kteří o zkoušce uvažujete, nebojte se a zkuste to!

Andrea Sluková a Patricie Gajdošová, 4.A