Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

20/03/2019

GOP udělal POPRASK!

20/03/2019 | By |

Domotat poslední rakety, dozkoušet poslední loby a dropy a může se na to!

V základní skupině nás čekali nelehcí soupeři – gymnázia Arabská a Postupická a SOŠ Lipí. Každé utkání zahrnovalo rovnou pět zápasů – dvouhry a čtyřhry chlapců i dívek a jako poslední smíšenou čtyřhru. Moc milým překvapením byl pak výkon našeho deblového dua Tomáš – Tomáš, když díky zevrubně promyšlené taktice s pracovním názvem „dáme jim čuchnout“, vyhrálo všechny své zápasy v základní skupině a zajistilo nám potřebný klid do dalších střetnutí. Navíc nelze nepochválit jejich pevné nervy a vůli v situaci, kdy již prohrávali 17:20 (soupeřům stačil jediný míč k vítězství), a přesto zvládli mač dotáhnout k vítěznému konci v poměru 22:20.

Bez povšimnutí nelze nechat ani naše dva „základní kameny“ Kačku Mikelovou a Dana Fürsta, kteří předvedli koncentrovaný výkon jak ve svých jednotlivých zápasech, tak v tom společném a během celého turnaje (základní část + play off) nepustili žádného ze soupeřů k výhře. Stručně řečeno: za náš výsledek vděčíme z velké části právě jim.

Jediné body, které proti nám studenti cizích škol vždy (zaručeně) utržili, byly z dívčí čtyřhry, jejíž
protagonistky byly (doufejme dočasně) mimo formu. I tak jsme do turnajového pavouka postoupili z prvního místa s třemi výhrami 4:1. Ve čtvrtfinále jsme narazili na druhou ze skupiny D KG Pernerovu, kterou jsme s přehledem porazili opět v 4:1 na zápasy, kdy se Kateřina Hrubá a  Veronika Landová opět nedokázaly prosadit v deblu. Po delší pauze jsme nastoupili k semifinálovému boji, v němž se rozhodovalo o tom, kdo se ze čtyř nejlepších zúčastní dubnového republikového finále v Mostě. Toho se totiž zúčastní pouze finalisté jednotlivých krajských kol. Poměr vyhraných soubojů 3:2 pro GOP jasně značí to, že postup nebyl tak snadný jako v předchozích kolech. Náš úspěch byl opět postaven na dvou klíčových postavách – Kačce Mikelové a Danovi Fürstovi. I když se se svými soupeři nejdříve „tahali“ o každý bod, vždy bezpečně zvítězili a zařídili nám cenné dva body. Stejný průběh měl i mix v jejich podání. Duo Tom -Tom dlouho útočilo na zisk bodu, leč v konci setu ztratili své útlé vedení a zápas prohráli. Ale i tak se musí ocenit výkon, který předváděli. Děvčata znovu nedokázala na své deblové soupeřky pranic vymyslet a svůj boj „o čest“ prohrála otřesným rozdílem 19 bodů.

Své semifinálové utkání zvládla proti SOŠ Lipí i Obchodní akademie Heroldovy sady a ve finále nás tudíž čekala právě ona. Na boj o pohár pro vítěze jsme se přesunuli zpět na kurty, na kterých jsme začínali svá skupinová utkání. Po lítých soubojích jsme zvítězili o jedno utkání. Nebude pro vás překvapením, když vám povím, že se o všechny tři body postarala naše dvojice Mikelová – D.Fürst. Deblový pár děvčat si na své poslední sokyně věřil, ale možná už i kvůli psychickému bloku z předešlých pěti proher, své utkání opět nezvládly vítězně zakončit.

Nakonec bych chtěla všem svým spoluhráčům a to jmenovitě: Kačce Mikelové, Danovi a Tomášovi Fürstovým, Tomášovi Knotkovi a Verče Landové poděkovat za předvedené výkony a příjemnou veselou atmosféru, na které se všichni podíleli.

Další zastávka: Republikové finále Most. Dycky Most!

Kateřina Hrubá, 5.S