Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

24/04/2019

Kamarádi, přátelé… My vám ty medaile přivezeme!

24/04/2019 | By |

Tým Gymnázia Oty Pavla skvěle reprezentoval pražské školství v badmintonu! Obsadil 3. místo v republikovém finále poháru AŠSK smíšených družstev středních škol, které se konalo 17. dubna 2019 v Mostu. Všem členům týmu gratulujeme a děkujeme!

Více v článku Kateřiny Hrubé, žákyně 5.S.

Jana Hrkalová

„Chci na dovolenou do Řecka!“ bylo zadání našeho úkolu. V Řecku se totiž letos koná Mistrovství světa středních škol v badmintonu, kterého se zúčastní i vítěz republikového finále v Mostě. Do Mostu se sjelo 7 škol z celé České republiky, včetně té naší. Týmy byly následně na místě rozlosovány do základních skupin po třech a čtyřech družstvech. Do vyřazovací části turnaje pak postoupily první dva týmy obou skupin.

Naše gymnázium po losování připadlo do tříčlenné skupiny společně se školami ze Strakonic a Mostu. K postupu nám tedy stačilo porazit pouze jednu z nich. Svá první utkání jsme sehráli proti Strakonicím, které jsme bez větších komplikací porazili 4:1 na zápasy a získali si tak jistotu semifinále. Na svůj premiérový (ale i poslední) bod si přišla děvčata v deblu, která i přes pozměněné složení (Veroniku Landovou nahradila Lucie Pavlíčková) své soupeřky poklidně přehrála.

V druhém skupinovém utkání jsme čelili Mostu, se kterým jsme bohužel prohráli 3:2, a kvůli druhému místu ve skupině nás v zápasech o finále čekal vítěz ze skupiny druhé – Pardubice. Ty ve svém kádru měly mixové duo Krpatová-Ehm, jenž se už několik sezón pohybuje na špici republikového žebříčku. Nečekalo nás tak nic lehkého. Abychom zvýšili naše šance na postup, udělali jsme v obsazení jednotlivých disciplín drobné změny – do dvouhry chlapců nastoupil Fanda Pírek, jeho deblové místo vedle Tomáše Fürsta vyplnil Tomášův mladší bratr Dan. Pardubičtí však čtyřhru hochů skrečovali a my tak získali bod zadarmo. Avšak děvčata nebyla schopna svým sokyním ve čtyřhře jakýmkoliv způsobem vzdorovat a série se rázem srovnala na 1:1. Na řadu přišel chlapecký singl, který se díky nekonvenčním badmintonovotenisovým úderům a vtipnému komentáři samotného Fandy stal spíše komediálním představením než seriózním bojem o finálovou účast. Přesto se musí Fandovi nechat bojovnost a snaha! Ono zahrát obouručný bekhend badmintonovou raketou, zády k síti, ze zadního rohu hřiště, který přeletí síť a šestému hráči republiky dá pořádně zabrat, aby ho vybral, není jen tak! O srovnání série se moc snažila Katka Mikelová s Danem Fürstem, avšak proti jednomu z nejlepších párů republiky, to bohužel nevyšlo. Pardubice dosáhly na třetí bod v utkání a bylo jasné, že o MS v Řecku se ve finále poperou právě ony (pozn. autora – Pardubice finálové střetnutí proti domácímu Mostu zvládly a podívají se tak na MS). Stav série na 2:3 pak ještě zkorigovala ve dvouhře dívek Káťa Mikelová, když zvítězila 2:0 na sety.

Do bojů o bronz z druhého semifinále spadla OA Heroldovy sady, se kterou jsme se utkali i před měsícem ve finále krajského kola, a díky Kateřině Mikelové a Danovi Fürstovi jsme nad ní zvítězili 3:2 na zápasy. I proto jsme doufali, že stejně dopadne boj o bronz. Oplatit porážku z pražského kola a získat tak svůj druhý bod, moc chtěla Lucka Pavlíčková s Kateřinou Hrubou ve čtyřhře, avšak zázrak se nekonal a děvčata padla ve dvou setech. Nakonec jsme zvítězili stejnými výsledky jako v Praze (tři výhry opět zajistila dvojka Mikelová-Fürst) a z republikového finále jsme si odvezli krásné třetí místo.

Moc bych opět chtěla poděkovat všem svým spoluhráčům a paní Aleně Mikelové, která nás opět po celý turnaj koučovala. Zvláštní díky pak bez debat patří Katce Mikelové a Danovi Fürstovi, bez kterých bychom tohoto úspěchu jen stěží dosáhli. Díky všem!

Kateřina Hrubá, 5.S