Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

20/12/2018

Kamzíka v Alpách nepotkáte aneb Zahraniční lyžařský zájezd do Saalbach Hinterglemmu

20/12/2018 | By |

O lyžování v rakouských Alpách toho lze napsat opravdu hodně. Ale mnohem lepší je to zažít na vlastní kůži. A tak jsme se 4.- 8. prosince 2018 vydali do malé vesničky Maishofen, kde má jedno ze sídel pro nás už známá cestovní kancelář CK-OK. 

První pocity byly vskutku rozporuplné. Po cestě jsme nepotkali jedinou hroudičku sněhu či náznak toho, že by sněhová situace byla vhodná pro lyžování. A protože podmínky byly opravdu špatné, první den již tradiční lyžovačky či prkeňačky se udál na Kitzsteinhornu, ledovci blízko Zell am See. Abych byla upřímná, tento den a den následující nebyly nejlepší. Sněhu málo, příliš lidí a potom se přidalo i špatné počasí. I přes tyto nesnáze ale panovala dobrá nálada. Pomohla tomu i německá armáda poprvé na lyžích, která nás inspirovala k vděčnosti za naše “skiskills”.

Třetí den se vše obrátilo k lepšímu, otevřelo se více sjezdovek, zlepšilo se počasí, a tak jsme si mohli páteční lyžovačku či prkeňačku naplno užít. Už nás nebrzdili vojáci, hospody
otevřely svoji náruč a jídelní lístky a panovala uvolněná atmosféra. Čtvrtý den byl přeci jen trochu hektičtější, ráno jsme museli všechno sbalit, uklidit a užít si poslední den. Počasí bylo opět skvělé, otevřely se další sjezdovky a pauzičky na čerstvý džusíček a fotobudka se velice hodily… jenom ten proslulý alpský kamzík nám stále unikal.

Myslím, že můžu mluvit za každého účastníka, když řeknu, že jsme si zájezd náramně užili a i přes neprodlouženou večerku, zapomenutý skipas či honbu za pojišťovacím papírkem to bylo pár dní, na které budeme moc rádi vzpomínat. Tímto bych také ráda za všechny poděkovala členům profesorského sboru, instruktorům a cestovní kanceláři CK-OK, že se zájezd mohl uskutečnit a všichni si ho mohli užít. I přes tu večerku v deset večer.

Patricie Macková a tým redakce 5.S a 3.A