Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

22/01/2019

Lyžařský kurz 1.A

22/01/2019 | By |

Vánoční prázdniny nám skončily, ale žáci 1.A do školy nenastoupili, protože se v neděli 6.1. sešli před naším gymnáziem, aby mohli odjet na lyžařský kurz do Špindlerova Mlýna.

Čím více jsme se přibližovali k horám, tím více sněhu přibývalo, což nám vykouzlilo úsměv na tváři. Do Špindlu jsme dorazili okolo čtvrté hodiny, po naložení zavazadel na rolbu nás čekal výstup po sjezdovce k chtě Horalka. Večer proběhlo seznámení se s pravidly kurzu a bezpečného lyžování. Bylo příjemné se druhého dne probudit s výhledem na zasněženou krajinu, natěšeni, až vyjedeme na svah. Proběhlo rozřazení do skupin a následovalo celodenní lyžování. Večer nás čekala společenská hra první skupiny, která se třídě nejspíše líbila, nehrála se totiž pouze jednou, a také přednáška o voskování lyží a běžek, protože nás další den odpoledne čekal běžecký výcvik. I přes to, že někteří z nás stáli na běžkách poprvé, jsme celou trať bez problémů zvládli. Večer, po společenské hře druhé skupiny, nás nemile vystrašil výpadek proudu, kvůli nepřízni počasí, a přetrval až do středečního večera. Odpočinkový den, kdy se lyžovalo jen dopoledne, byl zpestřen odpoledními hrátkami ve sněhu, kterého díky každodennímu sněžení bylo mnoho. Večeři nám zpříjemnilo naskočení proudu, takže jsme si konečně mohli nabít své mobilní telefony a svítit si v koupelnách. Čtvrtek byl naším posledním dnem na lyžích. Počasí nám ale nepřálo, silný vítr a zima nám ztížili podmínky pro lyžování a také nám zavřeli lanovku na Sv. Petra, takže nám musela vystačit Hromovka. A co se dělo další den, když už se nelyžovalo? Byl pro nás nachystaný celodenní výlet na běžkách do Strážného. Výlet nás stál poslední zbytky sil, ale i přes to jsme si ho užili a odpoledne se v pořádku vrátili zpět na chatu. Ještě bylo nutno začít balit, jelikož ráno musely být pokoje vyklizeny ještě před startem našich běžkařských závodů, zaběhnutých ve velmi dobrém čase. Výherci po obědě dostali zmrzlinový pohár (výhercům ještě jednou gratulujeme), a tím byl lyžařský kurz skoro u konce. Do lyží jsme se naposledy nazuli při sjezdu od chaty k autobusu, který nás bezpečně dovezl až před budovu gymnázia.

Chtěli bychom poděkovat naší paní ředitelce Janě Hrkalové, prof. Jirouškové a Ledererové a prof. Sedlákovi za dobrou organizaci lyžařského kurzu. A především chatě Horalka, která se o nás celý týden dobře starala, i přes komplikace s výpadkem proudu. Kurz jsme si moc užili a těšíme se na další třídní akce.

Klára Koryntová a Aneta Cerovská 1.A