Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

11/06/2016

Mezinárodní mistrovství ČR středoškolských družstev 2016

11/06/2016 | By |

Úroveň tohoto golfového turnaje je každý rok lepší a lepší. Přesto jsem si letos opět pohrávala s myšlenkou na velmi dobré umístění. Tento ročník dostal poprvé oficiální status mezinárodního mistrovství ČR a tak byly upraveny i podmínky startu dne 25. 5. 2016.

Bohužel pro nás nevýhodně. Startovat mohli až absolventi 9. třídy. Pro naši školu to byla čára přes rozpočet. Plánovala jsem postavit dvě družstva, kde to podle HCP lepší, mělo bojovat o bednu. Pravidla jsou však pravidla, a tak jsem se musela spokojit jen s jedním družstvem, kde však nemohli být ti nejlepší. Jak se však ukázalo na turnaji, neplatí pravidla vždy pro všechny stejně. I přesto se naše družstvo ve složení: Jana Melichová 4.S, Sára Kousková 4.S a Jakub Kodeš 4.A nedalo a vybojovalo 3. místo.

úspěšné_družstvo
Na 2. místo ztratilo pouze 1 ránu a na 1. místo chyběly rány 4. Kdo ví, jak by vše dopadlo, pokud by Jakub mohl dohrát celý turnaj. Povinnosti maturanta mu to však nedovolily. A tak posledních pět jamek musely dohrát holky jen ve dvou. Byly jsme však rády, že stihl odehrát aspoň část turnaje. V systému, kde se počítají vždy 2 lepší výsledky na jamce, je pak absence třetího hráče znát.

odpal
V jednotlivcích si titul „Nejlepší hráčka“ odnesla Jana Melichová a Sára Kousková obsadila nádherné 3. místo. Děkuji našim golfistům a těším se na příští rok.

JM s trofejí

Ivana Jiroušková