Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

26/09/2014

PhotoCAMP 2014 – jedinečné setkání mladých fotografů na Rýchorách

26/09/2014 | By |

V předposledním prázdninovém týdnu se již podeváté sešli mladí fotografové ze středních škol na letní škole digitální fotografie PhotoCAMP. Letní kurz je součástí rozsáhlého projektu PHOTOBASE a je vynikající příležitostí k získání nových znalostí o fotografování. 

V budově původní školy na Rýchorách vyrostlo fotografické studio pro tvorbu portrétů a výuku produktové fotografie, přednáškový sál a technické studio pro tisk a úpravu fotografií ve Photoshopu.

Účastníci vnímali a fotografovali krásy Rýchor a jedinečné lokality Dvorského lesa. Fotografovali architekturu rýchorských chalup a hledali ztracenou krásu městečka Žacléř. Odborné přednášky, individuální i skupinové práce studentů a prezentace vlastní tvorby probíhaly pod vedením profesionálního fotografa Ivana Látala, Mgr. Milany Soukupové, profesorky Gymnázia v České Třebové, a technické podpory pedagogického týmu Gymnázia Oty Pavla v Praze 5-Radotíně.

Během pobytu studenti nahlédli do tajů klasické černobílé fotografie, vyzkoušeli různé optické experimenty a luminografii. Zážitky každého dne studenti zdokumentovali a složili do mozaiky devíti fotografií, zaznamenali neobvyklý týden života studentů a vytvořili tak svou podobu projektu Week of life.

Celý týden probíhal v tvůrčím duchu a příjemné atmosféře. Každý účastník si odnesl několik vlastních fotografií ve formátech A4 a A5, nové zkušenosti, informace, zážitky, vzpomínky a také kontakty na kamarády se stejným zájmem. A úplně na závěr?

Nadšení účastníků Letní školy digitální fotografie a jejich poděkování nám dodává sílu pokračovat. Každoročně se zde schází báječná parta mladých lidí, kteří si mají co říci a kteří vnímají citlivě své okolí prostřednictvím hledáčku fotoaparátu. Za báječnou atmosféru a zájem mladých fotografů o věc jim patří velký dík.

„Nejvíce mě bavilo fotit v pralese a fotografické hrátky s fyzikou, líbilo se mi focení luminografie. Líbí se mi spojení fotografování a procházky, moc mě bavil i Photoshop, pořád bylo co dělat, hodně jsem se naučila.“

Více informací, fotografie a přihláška na příští kurz na www.photobase.cz.

RNDr. Jana Hrkalová, ředitelka Gymnázia Oty Pavla, Praha 5-Radotín

Mgr. Milana Soukupová, profesorka Gymnázia Česká Třebová