Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

19/09/2015

PhotoCAMP 2015 – jedinečné setkání mladých fotografů

19/09/2015 | By |

V předposledním prázdninovém týdnu se již podesáté sešli mladí fotografové na letní škole PhotoCAMP, která je součástí rozsáhlého projektu PhotoBASE. Je vynikající příležitostí k získání nových znalostí o fotografování a letos byl obohacen o lekce z programování.

V penzionu Horalka nad Špindlerovým Mlýnem bylo postaveno fotografické studio pro tvorbu portrétů a práci se světlem, přednáškový sál a technické studio pro programování, tisk a úpravu fotografií ve ADOBE Photoshopu i Lightroomu.

Odborné přednášky, individuální i skupinové práce studentů a prezentace vlastní tvorby probíhaly pod vedením fotografa Milana Hospodky, Mgr. Milany Soukupové, fotografky a profesorky Gymnázia v České Třebové a pedagogického týmu Gymnázia Oty Pavla v Praze 5-Radotíně. Studenti se naučili ovládat svůj fotoaparát, pracovat s kompozičními pravidly, vyzkoušeli si fotografování krajiny, makra, pohybu a portrétů v exteriéru i ve fotografickém studiu. Naučili se fotografie zpracovávat a prezentovat.

V lekcích z programování pokročilí studenti řešili rozličná programovací cvičení. Důraz byl kladen na striktně objektový přístup a jednotný programovací styl. Výstupy psané v jazyce JAVA byly prezentovány na platformách WINDOWS, ANDRIOD a iOS.

Celý týden probíhal v tvůrčím duchu a příjemné atmosféře. Každý účastník si odnesl několik vlastních fotografií ve formátech A4 a A5, nové zkušenosti, informace, zážitky, vzpomínky a také kontakty na kamarády se stejným zájmem. A úplně na závěr?

Každoročně se zde schází báječná parta mladých lidí, kteří si mají co říci a kteří vnímají citlivě své okolí prostřednictvím hledáčku fotoaparátu. Za tvůrčí atmosféru a zájem mladých fotografů o věc jim patří velký dík.

RNDr. Jana Hrkalová, ředitelka Gymnázia Oty Pavla, Praha 5-Radotín
Mgr. Milana Soukupová, profesorka Gymnázia Česká Třebová