Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

05/06/2018

Poznávací zájezd do severního Německa

05/06/2018 | By |

V sobotu 26. května se třídy 4.S a 3.S vydaly na čtyřdenní výlet do severního Německa. Vyrazili jsme pozdě večer a dlouhou cestu každý strávil podle svého uvážení. Do Hamburku jsme dorazili okolo osmi hodin ráno a po krátkém rozchodu jsme absolvovali okružní plavbu po přístavu a mohli jsme kromě jiného vidět pátou největší loď světa, Queen Mary 2. Následovala návštěva Labské filharmonie, ze které jsme si mohli prohlédnout téměř celé město. Celým dnem i zbytkem zájezdu nás provázel charismatický pan Vavřík.

Noc jsme strávili v lesní ubytovně ve Schwerinu, ve kterém jsme si ráno prohlédli ostrovní zámek a pokračovali do Wismaru, kde jsme kromě Euro shopu a rozličných stravovacích zařízení mohli obdivovat například Švédský dům. Následoval ostrov Poel, jehož návštěvu většina využila k osvěžení v Baltském moři. Zbytek odpoledne jsme strávili v Lübecku, ve kterém jsme navštívili monumentální kostel sv. Marie a prošli se pod trochu křivou Holštýnskou bránou.

Na poslední noc jsme odjeli do Bad Oldesloe, ze kterého jsme se ráno vydali na dlouhou cestu domů, od které nás zdržela už jen návštěva Lüneburských vřesovišť. Do Radotína jsme dorazili podle plánu okolo deváté hodiny. Celý zájezd byl zajímavě naplánovaný a věřím, že si ho všichni užili.

Jáchym Ševčík, 4.S