Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

28/09/2016

Procházka Prahou

28/09/2016 | By |

Byl slunečný pátek 9. 9. 2016 a my, novopečená třída 5.S, jsme měli naplánovanou dopolední naučnou procházku Prahou. Celou cestu nám bohužel znepříjemňovalo nesnesitelné parno, které se v centru města ještě znásobovalo. Náš program začínal prohlídkou Národního divadla, kde jsme se dozvěděli spousty zajímavých a všeobecně nepříliš známých informací, například o Hynaisově oponě.

Processed with VSCO with a6 preset

Následně jsme si vyslechli krátkou přednášku o kavárně Slavii a poté jsme se přesunuli směrem k bývalému dívčímu gymnáziu Minerva. Zde jsme bohužel neměli šanci spatřit památeční desku na zdi budovy (kvůli právě probíhající rekonstrukci). Dále jsme zamířili do Ostrovní ulice, kde jsme prošli kolem Knihovny Václava Havla, a zamířili jsme ke kostelu sv. Martina ve zdi.

PP_16_1

Odtud nás paní profesorka protáhla pražskými ulicemi až na Betlémské náměstí, kde proběhly dvě přednášky – o Betlémské kapli a o Náprstkově muzeu. Pokračovali jsme v cestě a navštívili kostel sv. Jiljí, prohlédli si pomník mistra Jana Husa a dům U Kamenného zvonu, až jsme došli na Staroměstské náměstí ke Staroměstské radnici a domu U Minuty. Někteří z nás, co se do Prahy nedostávají denně, byli zaskočeni, jakým krásným místem je náměstí i mimo vánoční svátky. Před radnicí jsme měli také možnost spatřit dva novomanželské páry, kterým jsme ovšem, v tomto počasí, nezáviděli společenské oblečení. Z tohoto frekventovaného místa, plného turistů s fotoaparáty, jsme se vydali do Celetné ulice, kde jsme si prohlédli zajímavý kubistický dům U Černé Matky Boží.

Processed with VSCO with a6 preset

Od této chvíle nás čekala již jen poslední zastávka, a to před Prašnou bránou. U Prašné brány proběhla poslední přednáška a závěrem jsme všechny přednášející odměnili potleskem. Výlet se podle mého vydařil. Spojili jsme příjemné s užitečným a strávili jsme hezké dopoledne v centru našeho krásného hlavního města.

Matyáš Franta, 5.S