Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

22/03/2017

První krok k maturitě

22/03/2017 | By |

Maturitní ples Gymnázia Oty Pavla = neděle v únoru + Národní dům na Smíchově. Tato tradiční rovnice v letošním roce neplatila. Kvůli rekonstrukci objektu jsme museli zvolit jiné řešení. Svůj slavnostní první krok k maturitě studenti 6. S a 4. A udělali v prostorách Radiopaláce ve čtvrtek 9. února 2017.

Intenzivní přípravy plesu začaly už na začátku školního roku a obě třídy do nich investovaly obdivuhodné množství kreativity, energie i času. Předtančení obou tříd navodilo atmosféru zlaté éry kabaretů, program plesu zpestřila i hostující předtančení s ukázkami stepu, akrobatického rokenrolu i standardních tanců. Nechybělo ani předpůlnoční překvapení. O hudbu k tanci se postaral taneční orchestr Brand New Band Jiřího Holovského, programem plesu provázela dvojice mladých moderátorů.

Děkujeme za finanční podporu všem sponzorům, pomocníkům i hostujícím tanečníkům. I díky nim se letošní maturitní ples vydařil nad očekávání. Přesto i tato akce měla své vady na kráse. Nekonečné fronty u šaten před začátkem i na konci plesu jdou na vrub pořadatelů. Ráda bych ale chtěla věřit tomu, že ta část publika, která svou hlasitostí narušila důstojnost akce při proslovech maturantů a vedení školy, nepatřila ke studentům ani absolventům našeho gymnázia.

Letošní ples je minulostí, první krok k maturitě mají naši studenti úspěšně za sebou. Nastává čas intenzivní přípravy k náročnému závěru studia. Věřím, že úskalími závěrečné zkoušky všichni naši maturanti projdou úspěšně.

Jiřina Svobodová