Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

03/11/2015

Setkání absolventů
 po třiceti letech

03/11/2015 | By |

3. října 2015 se sešla k jubilejnímu srazu po třiceti letech od maturity (1985) na radotínském gymnáziu tehdejší třída 4.A. Začali jsme symbolicky, s trochou nostalgie v naší třídě, původní učebně biologie ve 2. patře, ze které je stále tentýž krásný pohled na řeku Berounku a okolní přírodu. Po krátkém povídání o tom, kam nás život zavál, následovala hodina biologie s naším třídním prof. Ivanem Hanou, včetně zkoušení u tabule. Pan profesor byl velmi dobře naladěn a od obávaného známkování tentokrát upustil. Po hodině biologie jsme našeho třídního propustili na další sraz, poněkud mladších absolventů, který se konal týž den v zahradě gymnázia. My jsme si mezitím prohlédli zbytek školy, která se proměnila k nepoznání, velice se nám líbilo zvláště nově přestavěné podkroví, včetně tematických nástěnek, úpravy a vybavení učeben. Trochu jsme našim nástupcům záviděli, že tady snad i učení jde snadněji.

Ze školy jsme se poté přesunuli v rámci společné hodiny tělesné výchovy do radotínské sokolovny, kde jsme nakonec místo cvičení zvolili posezení v místní restauraci. Vrátil se mezi nás i náš třídní, prof. tělocviku Ivan Hana a dorazili i další účastníci, kteří nepřišli do školy, pravděpodobně kvůli obávanému zkoušení z biologie, které bylo v pozvánce avizováno. Nálada byla výborná, měli jsme si toho hodně co říci, nakonec došlo i na zpěv při kytaře. Rozcházeli jsme se s radostí z vydařeného setkání a naplánovali si na příští rok školní výlet, samozřejmě s pedagogickým dozorem prof. Hany, k předsedkyni naší třídy na Šumavu, kde bychom rádi oslavili kulaté životní jubileum většiny z nás.
Velice děkujeme paní ředitelce za umožnění návštěvy školy a panu školníkovi, který nás budovou provedl a odpovídal na naše zvídavé dotazy. Radotínské gymnázium je místo, kam se budeme rádi vracet.

Jan Šulc