Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

06/06/2013

Slavnostní rozdávání maturitních vysvědčení

06/06/2013 | By |

Letošní předávání maturitních vysvědčení absolventům 4.A a 6.S se stejně jako vloni mohlo díky vstřícnosti vedení Národního muzea uskutečnit v Královském sále zámku Zbraslav. Ve čtvrtek 30. května 2013 tak od svých třídních profesorů Mgr. Vlasty Motlíkové a Mgr. Tomáše Dostála přebírali maturitní vysvědčení, upomínkové listy a knihu vzpomínek na Otu Pavla „Zpáteční lístek do posledního ráje“. Při písních Columbelly, pěveckého sboru naší školy pod vedením Mgr. Michaely Šreinové, všichni společně vzpomínali na studentská léta, vnímali výjimečnost tohoto okamžiku a možná i hleděli do budoucna.

Zbraslavské předávání

Michaela Šreinová

Poprvé za ta léta, co se Columbella podílí na slavnostním předávání maturitních vysvědčení našim milým absolventům na zámku na Zbraslavi, bylo nepředstavitelně ošklivo. Zima byla, pršelo, ani jsme o potopě nemuseli zpívat.

Akce proběhla téměř v klidu, až na to, že dva naši důležití zpěváci na vystoupení prostě zapomněli.  Naštěstí nás zbylo dost, aby se hudební část slavnostního obřadu vydařila. Sál byl nacpaný k prasknutí, absolventi byli jako obvykle lehce zmatení, rodiče pyšní a trochu dojatí.

Dojetí se nevyhnulo ani mně, děkovala jsem šesti studentkám, které byly čtyři, případně šest let skvělými členkami Columbelly. Mám pocit, že se to rok od roku zhoršuje, v Columbelle stále přibývají absolventky a absolventi a nově příchozí se neobjevují. Chci tím naznačit, že kromě mě stárne bohužel i můj pěvecký sbor.

Celou slavnostní událostí prováděl publikum zdatný moderátor, vítal, děkoval, udílel slovo paní ředitelce, zval absolventy k podpisu, ohlašoval vystoupení sboru. Myslím, že se velmi osvědčil.

Na zbraslavský zámek jsme tentokrát přinesli repertoár populárního střihu, zazněly jazzové písně, lidovky z Afriky s bubnem a skvělé písně z Osvobozeného divadla. Musím veřejně pochválit našeho klavíristu, který se kromě obvyklého excelentního jazzového improvizovaného doprovodu naučil Tři strážníky přesně podle Ježkova zápisu. Smekám.

Věřím, že Columbella pomohla k dobré náladě všem zúčastněným a zahnala alespoň přechodně chmury způsobené smutným počasím. Snad se něco podobného podaří i na další naši akci. Srdečně zvu na tradiční jarní koncert Columbelly pořádaný 14. 6. 2013 v kostele sv. Jana Křtitele Na Prádle od 18:00.