Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

26/09/2015

Sportovně herní kurz 3.S

26/09/2015 | By |

Druhý týden v září jsme absolvovali sportovně-herní kurz. Naše cesta započala v bodě A (Gymnázium Oty Pavla) a skončila v bodě B (výcvikové středisko UK v Horním Poříčí).

Když jsme vystoupili z autobusu, ovanul nás chlad (konkrétně 10°C), a jedinou záchranou pro nás byly maličké přímotopy v našich chatkách. Kurz začal mapováním terénu celého areálu a seznámením s programem následujících dní. Od druhého dne jsme bojovně a s velikým nasazením čelili nástrahám kolektivních sportů a her, jež pro nás byly připraveny. Celým kurzem nás provázelo pochmurné počasí a slunce vysvitlo jen zřídkakdy. Třetí den musel být dopolední sportovní program z důvodu silného deště nahrazen architektonickým výcvikem (stavbou věží), při kterém se všechny týmy řídily pravidlem: Čím více izolepy, tím lépe. Nejvíce nás však zaujala hra „Supermatematikon“, při které jsme museli zapojit své fyzické, ale i myšlenkové schopnosti a vynaložili jsme do ní veškeré své síly.

Některým to šlo lépe, jiným hůře, ale všichni jsme si tuto hru velice užili. Nejlepšími sportovci se stali Alžběta Bendíková, Ondřej Pavel a Kateřina Špačková. Po celou dobu kurzu nám i přes nepřízeň počasí vydržela dobrá nálada, obrovské nasazení a zapálení pro hry a sporty. Velice děkujeme profesorům, kteří to s námi vydrželi a kurz nám ještě více zpříjemnili.

Kateřina Špačková, Tereza Špačková, Anna Kabátová, 3.S