Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

30/06/2016

Sportovní den

30/06/2016 | By |

V úterý 21. 6. 2016 jsme se probudili do pošmourného, nevábného dne. Když se blížila osmá hodina, začalo dokonce mírně poprchávat. Někteří studenti se líně vlekli k Beach aréně, kde se konalo slavností zahájení sportovního dne. Úsměv na rtech však vykouzlil tým 4. S., který nastoupil ve velmi sofistikovaných dresech: bílé košile, motýlky, rafinované pestrobarevné paruky, čelenky s květy. Paráda! O vítězi nejlepšího třídního dresu bylo rozhodnuto.

Programu sportovního dne vévodil Gopíkův radotínský „½“maraton – štafeta 10 x 2 500 m. Mnozí z účastníků svou přípravu nepodcenili, někteří kantoři trénovali i mezi jednotlivými vyučovacími hodinami. Po úvodní instruktáži se na startu shromáždili první běžci z jednotlivých tříd a zástupce kantorů paní profesorka Brodinová. Všichni běžci podali výborné výkony, přesto zvítězit mohlo jen jedno družstvo – výběr z 2.A. Na stříbro dosáhla 1.S, bronz si odnesla zajímavě vystajlovaná 4.S. Nejrychlejší z chlapců byl Antonín Semerád, s časem 7: 59, z děvčat pak Kateřina Králová ze 3.A, s časem 10: 27.

Vedle půlmaratonu probíhal i beachvolejbalový turnaj dvojic, kde víc než o vítězství šlo o relax a radost ze hry. Na závěr sportovního dne si kluci zahráli turnaj v minikopané. Na prvním místě skončila znovu 2.A, druzí byli bojovníci z 2.S, třetí pak výběr z 1.A.

Pro ty, kteří se aktivně neúčastnili sportování, byl připraven Test ze sportovních znalostí, zde se jako nejpoučenější ukázala 3.A. Pokud by byla vyhlášena soutěž o nejlepší fanoušky, byla by to rozhodně 1.S, která podporovala své sportovce intenzivně až do poslední minuty, ti to patřičně ocenili (Také v běhu skončili na 2. místě!). Netradičně byla udělena cena za fair play Markovi Klímovi z 1.S, který upozornil na chybný zápis svého času, při ponechání chybného záznamu by byl jeho čas o minutu kratší.

Sportovní den se povedl, myslím, že byla zahájena tradice Gopíkova radotínského půlmaratonu, těším se na 2. ročník a doufám, že si to znovu všichni užijí.

Pavlína Krupová