Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

01/02/2019

SPORTOVNÍ LYŽAŘSKÝ KURZ 2.S (12. – 18. 1. 2019)

01/02/2019 | By |

V sobotu odpoledne jsme s naší třídou odjeli na lyžařský kurz. Špindlerův Mlýn nás uvítal s otevřenou náručí a u autobusu jsme se potkali s našimi spolužáky z 1.A.

Všech sedm dní jsme strávili ubytovaní v útulné horské chatě Horalce. Jídlo bylo vynikající, dostávali jsme teplé obědy i večeře, a k snídani byla možnost výběru ze švédských ministolů.

V neděli probíhalo rozdělení do družstev a následně náš první společný lyžařský výcvik. Další dny jsme už jezdili takto rozřazení do tří družstev – první družstvo pod vedením pana profesora Dostála statečně sjíždělo i černé sjezdovky, druhé vedla z počátku paní profesorka Marešová, ale později to převzal pan profesor Sedlák, a ve třetím družstvu žáci na pohůdku lyžovali po boku paní profesorky Markové.

V pondělí jsme si při odpočinkovém odpoledni udělali procházku do Špindlerova Mlýna. Navštívili jsme tamní infocentrum, zastavili se v cukrárně, a rozloučili se s paní profesorkou Marešovou.

Následující dny probíhaly víceméně podle stejného řádu. Ráno jsme se po vydatné snídani odebrali na svah, odpoledne jsme si pro změnu nazuli běžky. I přes to, že mnozí z nás na nich stáli poprvé v životě, se povedlo všechny výlety zdolat ve většině případů bez vážných zranění. Večer jsme na denním rozkazu dostávali od profesorů důležité informace k nadcházejícímu dni, a poté nás čekala přednáška nebo volná zábava až do večerky. O historii lyžování nás poučil pan profesor Sedlák, a o lyžařské turistice nám něco řekl pan profesor Dostál. Náš spolužák, závodní lyžař, nám ukázal, jak se profesionálně starat o své lyže.

Všichni jsme si užili zpívaní s paní profesorkou Markovou nebo hraní her ve společenské místnosti, a vsadila bych se, že se nám nikomu nechtělo domů. Máme plno nových úžasných vzpomínek, a těšíme se na další zážitky, které jako třída s panem profesorem Dostálem ještě zažijeme.

Michaela Šimánková a Dominika Šrámková, 2.S