Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

09/06/2017

Sportovní vodácký kurz 3.A

09/06/2017 | By |

Už od začátku školního roku jsme se těšili na to, až pojedeme na vodu, a tak jsme v termínu od 29. 5. do 2. 6. 2017 vyrazili na Vltavu. Naše skupina se skládala ze 30 studentů v doprovodu profesorů Dostála, Cieslara a zkušeného instruktora.

Ráno 29. 5. jsme vyjeli vlakem do Vyššího Brodu, kde jsme postavili stany v kempu a vyrazili trénovat naše vodácké dovednosti. Naučili jsme se správně pádlovat, zkoušeli jsme otáčet loď, říkali si, co bychom měli dělat, když pojedeme jez. Další den nás čekalo krásné, ale horké počasí a etapa přes Rožmberk do kempu Branná. Večer nás zastihla bouřka, ale to už jsme byli v kempu a mohli jsme se schovat do stanů.

Ve středu po splutí další etapy, jsme skončili v kempu v Novém Spolí, odkud jsme se vydali na procházku po Českém Krumlově. Ve čtvrtek nás čekala nejdelší a nejkrásnější část cesty, a to přes Český Krumlov do kempu Dívčí kámen. V Českém Krumlově jsme obdivovali pohled na hrad i město a překonali úspěšně čtyři jezy, poslední jez jsme překonali u Zlaté Koruny. Když jsme dorazili do kempu, postavili jsme stany a šli jsme na večeři do restaurace. Cestou zpět jsme nasbírali dřevo, abychom mohli udělat oheň, takže poslední večer jsme strávili u ohně s kytarou. Ráno jsme se nasnídali a sbalili věci. Čekala nás poslední etapa do Boršova, kde jsme po doplutí odevzdali lodě a ostatní vybavení. Po závěrečném obědě jsme vyrazili vlakem zpět do Prahy.

Počasí se vydařilo, a tak si myslím, že jsme si to všichni užili. Na závěr bych chtěla poděkovat našemu třídnímu profesoru Dostálovi, panu profesoru Cieslarovi a doprovodu v podobě instruktora za organizaci tohoto kurzu.

Jana Jiříčková, 3.A