Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

02/04/2018

A tak jsme stávkovali!

02/04/2018 | By |

Ve čtvrtek 15. 3. 2018 se studenti našeho gymnázia zúčastnili celonárodní stávky se sugestivním názvem Vyjdi ven. Stávkovali jsme proti porušování a ohýbání Ústavy státníky, ale také proti personálním změnám, které provádí aktuální vláda v demisi. Nebyli jsme v tom sami, do akce, jež byla zorganizována studenty DAMU, se zapojilo přes tři sta středních a vysokých škol po celé republice.

V Radotíně jsme nejprve ve třídách o problematice debatovali. Studenti měli možnost zůstat ve škole a stávky se nezúčastnit. Ti, kteří chtěli podpořit iniciativu studentů DAMU, se ve 12 hodin vydali na prostranství nedaleko Berounky, kde se četly proslovy inspirativních osob – Petra Havlíčka, jednoho ze zakladatelů Občanského fóra, a bývalého prezidenta Václava Havla. Novoroční projev Václava Havla z roku 2001 rozhodně neztratil na aktuálnosti, a tak jsme se všichni, od nejmladších až po maturanty, mohli zamyslet nad tím, kde bychom rádi naši republiku v budoucnu viděli.

Následovalo focení s pravítky (symbolem studentstva) a samozřejmě samotné podepsání výzvy, která byla následně předána na DAMU.

Ráda bych poděkovala studentům KP DAMU, díky nimž se stávka mohla uskutečnit i v Radotíně, paní ředitelce Hrkalové, že naši iniciativu podpořila, a samozřejmě všem přišedším studentům a pedagogům (nečekali jsme vás tak v hojném počtu!).

Děkujeme a snad bude líp!

Karolína Umová, 4.S