Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

26/06/2017

Většinou nováčci, přesto “na bedně”

26/06/2017 | By |

Po roce jsme se znovu účastnili tradičního klání dračích lodí.

Opět se sešla silná konkurence z Prahy a středních Čech, celkem 12 posádek.

Naše posádka byla proti loňskému ročníku výrazně mladší, takže většina seděla na dračí lodi poprvé v životě.

Posádku optimálně sestavil Dalibor Formánek – 4.A; tempo udával rovněž velice zkušený Vojta Berger – 6.S. K dobrému umístění pomohly, jak doufám, též moje taktické pokyny, vycházející ze zkušeností z mnohaleté organizace naší účasti.

K vytvoření týmového ducha naší posádky nemalou měrou přispěl jednotný dres. Letos byl oranžový, čímž jsme se výrazně odlišili od ostatních posádek. Stejně jako v minulých letech jsme si tento „luxus“ mohli dovolit díky sponzorování startovného a částečně i našich dresů městskou částí Praha 16.

Průběh závodu byl velice dramatický. Po první rozjížďce jsme časem 58,40“ byli druzí. Naši soupeři však za námi zaostávali pouze o setiny sekundy. Do druhé rozjížďky dostali příležitost odpočinutí borci, a tak byl čas ještě lepší: 57,13“. Nejlepší čas z druhé rozjížďky byl ale pod 56“. Nastalo napínavé sčítání časů a výsledek byl pro nás velmi příznivý. Celkový čas byl 3. nejlepší a z toho vyplynula možnost jet velké finále.

Pro finále byla vybrána nejsilnější možná sestava vedená Daliborem a Vojtou na první lavičce. Boj o zlato, stříbro a bronz byl lítý, ke zlatu chybělo jen pár metrů… Třetí místo je pro naši málo zkušenou posádku velkým triumfem kolektivního snažení.

DĚKUJI VŠEM ÚČASTNÍKŮM ZA JEJICH MAXIMÁLNÍ NASAZENÍ!

Též děkuji Adamu Branišovi za poskytnuté fotografie.

Petr Vetiška