Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

07/02/2014

Vzpomínka na Huga Pavla

07/02/2014 | By |

V pátek 31.1.2014 zemřel pan Hugo Pavel, bratr spisovatele a novináře Oty Pavla.

Hugo Pavel s nesmírnou vděčností přijal před 14 lety rozhodnutí pojmenovat gymnázium v Praze 5 – Radotíně po svém bratrovi spisovateli a novináři Otu Pavlovi.

S radostí se účastnil několika besed se studenty i pedagogy Gymnázia Oty Pavla, kdy vzpomínal na své mládí, maminku Hermínu, tatínka Lea, druhého bratra Jiřího, ale především na Otu. Svá poutavá vyprávění uměl citlivě prolnout úryvky povídek Oty Pavla i básněmi ze své sbírky „Vrátil jsem čas“.

Hugo rozdával životní optimismus, lásku, energii všude, kam přišel. Díky celostátnímu fotografickému projektu, který naše škola organizuje více než deset let, Hugo navštívil i mnoho základních a středních škol v různých koutech naší republiky, mezi studenty i pedagogy se vždy cítil dobře, nezřídka získal přezdívku „kouzelný dědeček“.

Společně se svými kolegy z Gymnázia Oty Pavla však nejvíce vzpomínám na krásný srpnový den roku 2009, kdy jsme s Hugem navštívili Bránov, přívoz, hospodu u Rozvědčíka a místa u Berounky, kam s Otou, Jirkou a tatínkem chodili na ryby. Hugo vzpomínal, vyprávěl, předčítal z Otovy tvorby, radoval se.

V Hugovi ztrácíme laskavého a obětavého člověka…

RNDr. Jana Hrkalová, ředitelka Gymnázia Oty Pavla