Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

11/06/2016

Zahraniční exkurze našich nejmenších do Berlína

11/06/2016 | By |

Třída 1.S a část třídy 2.S se 24. 5. vydaly v doprovodu svých vyučujících od budovy gymnázia na dvoudenní vzdělávací výlet do Berlína.

Po vyčerpávající pětihodinové cestě autobusem jsme konečně dorazili do hlavního města Německa. První den jsme navštívili spoustu památek, o kterých jsme se dozvěděli mnoho informací díky naší průvodkyni paní Příhodové. Jednou z nejzajímavějších památek prvního dne pro nás byl Památník holocaustu, podzemní prostorné muzeum. Po celém dnu jsme se vzděláni a unaveni dostavili na příjemnou ubytovnu.

Vedle ubytování byla také moderně vybavená jídelna, a tak jsme toho hned druhý den využili a po ránu se nasnídali formou švédského stolu. Spokojeni s bydlením a stravou jsme opět vyrazili vzdělávat se do centra Berlína. Druhý den nás na nás nejvíce zapůsobily zbytky Berlínské zdi, budova Říšského sněmu a také Pergamon Museum. Ke konci našeho výletu jsme dostali všemi dlouho očekávaný dvouhodinový rozchod na Alexandrově náměstí (Alexanderplatz), kde si většina z nás vyfotila známé hodiny, ukazující čas všude ve světě, a někteří si užili i nějaké drobné nákupy.

Po páté hodině večerní jsme se všichni spokojeně usadili v autobuse a naposledy zamávali Berlínu a těšili se domů. V pozdních večerních hodinách jsme všichni ve zdraví dorazili zas před budovu naší školy.

Jaroslav Jakl, 2.S