Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

25/11/2019

„Zapojili jsme hlavu“ a zabodovali v celostátním kole soutěže Bobřík informatiky!

25/11/2019 | By |

Letošní ročník celostátní soutěže Bobřík informatiky, zaměřené na prověření informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím a digitální gramotnosti, byl tentokrát vyhlášen s výzvami „Zapoj hlavu …“ a „Zakousni se do problému …“. Naši studenti soutěžili v kategoriích Junior a Kadet.

V týdnu od 11. do 15. 11. soutěžící absolvovali internetový online test s 12 náročnými úkoly, které museli zvládnout do 40 minut. Úspěšnými řešiteli se stali ti soutěžící, kteří získali alespoň 120 bodů z maximálního počtu 192 bodů. Naši zástupci si v národní konkurenci vedli velmi úspěšně.

Kategorii Junior absolvovalo 9 našich studentů ze třídy 3.S. a všichni byli úspěšnými řešiteli. Tím jsme výrazně překonali celostátní úspěšnost, která v této kategorii dosáhla 30 %.

V kategorii Junior bylo sestaveno i celostátní pořadí a vyhlášeni její vítězové, což bylo 5 % z počtu všech řešitelů s nejlepšími výsledky. Z našich soutěžících bylo mezi vítězi této kategorie 7 studentů:

Dominika Šrámková s plným počtem 192 bodů obsadila celostátně 1. místo (dělené), dalšími vítězi byli Beáta Homolová s 177 body, Ester Horálková, Michaela Kubíčková, Michaela Šimánková, Ondřej Valter a Tomáš Vejpustek (všichni se 172 body).

V kategorii Kadet soutěžilo 12 studentů ze třídy 2.S., z nichž bylo 83 % úspěšných. I tady naši soutěžící dosáhli lepší úspěšnosti, než byla 32% úspěšnost celostátní.

Kategorie Kadet nemá celostátní pořadí, určuje se jen pořadí podle výsledků v rámci každé školy. Nejlepších výsledků z našich studentů dosáhli: Jan Kraus, Jan Krpata, a Sabina Valentová (všichni se 180 body), dále Magdaléna Korecká se 160 body a Kateřina Švehlíková se 152 body.

Všem našim soutěžícím děkujeme za odvahu přijmout výzvu k náročnému soutěžení, za vynikající výsledky a úspěšnou reprezentaci školy!!

Vítězům blahopřejeme!!

Bohumil Černocký