Image Image Image Image Image Image Image Image Image

By

26/06/2014

Zlatý triumf Gymnázia Oty Pavla

26/06/2014 | By |

Úspěch Ondry Kincla v ústředním kole přehlídky SOČ

I letos mělo Gymnázium Oty Pavla svého zástupce v celostátní přehlídce Středoškolské odborné činnosti, která probíhala ve dnech 13. – 15. června 2014 v Plzni v prostorách Gymnázia Luďka Pika.

Ondřej Kincl, student 5.S,  postoupil do celostátního kola v s prací Banachův-Tarského paradox. Své vítězství  na úrovni Prahy  a postup do celostátního kola komentoval  rozpačitě a se skromností sobě vlastní je přičítal slabé konkurenci. V Plzni se v soutěžním oboru Matematika a statistika se sešlo 15 kvalitních prací, které posuzovala přísná pětičlenná porota složená z vysokoškolských učitelů matematiky.  Přesto i zde jeho mimořádná práce, která dalece přesahuje hranice středoškolského učiva matematiky, zvítězila.  Z přehlídky si kromě diplomu a dobrého pocitu odvezl domů  řadu hodnotných cen i zvláštní cenu v podobě širší nominace na účast v mezinárodní soutěži.

Gymnázium Oty Pavla tak navázalo na úspěch z loňského ročníku, kdy v oboru Ekonomika a řízení zvítězili bratři Filip a Robin Iblovi s prací Cesta k evropské bankovní unii. Od roku 2010 jsme tak první pražskou střední školou, která si dva roky po sobě odváží z celostátní přehlídky zlatý triumf. V příštím roce hostí celostátní přehlídku pražská Vysoká škola ekonomická. Bylo by krásné, kdyby se některému z našich šikovných studentů podařilo dovršit zlatý hattrick.

Jiřina Svobodová